28 września 2016

Stypendia socjalne

Poleć znajomemu

Już od ponad 10 lat pomagamy i wspieramy ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów.

Często jest to jedyna pomoc, na jaką młodzi ludzie mogą liczyć. Wsparcie przyznawane jest przede wszystkim z powodu złej sytuacji materialnej w rodzinie, bez względu na wyniki w nauce.

Wnioski o przyznawanie stypendium do Centrali Caritas w Poznaniu kierują księża proboszczowie i katecheci, a ostateczną decyzję podejmuje Caritas. Co roku otaczamy wsparciem wielu uczniów przekazując im stypendia.  Mogą się o nie ubiegać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także studenci uczelni wyższych.

stypendia

Środki finansowe wydatkowane są na różne cele, np. na zakup podręczników, podstawowych pomocy naukowych, na pomoc w dożywianiu i wykupienie posiłków w szkołach, opłacenie dojazdów do szkół i uczelni, zakup niezbędnej odzieży i wiele innych.

Społeczność stypendystów łączą nie tylko środki, za pomocą których mogą zakupić pomoce naukowe czy kontynuować edukację. To również wspólne spotkania i wspólna formacja dzieci i młodzieży.

Ty też możesz pomóc!

Stypendia Socjalne
Już od ponad 10 lat pomagamy i wspieramy ubogą młodzież, udzielając finansowego wsparcia w postaci stypendiów socjalnych.
Uratuj życie 5-cio letniej Michasi
Michalinka nigdy nie stanie o własnych nogach. Aczkolwiek podjęta rehabilitacja daje jej szansę na zahamowanie wady rozwojowej kręgosłupa. Lekarze obawiają się , iż to zbyt duże obciążenie i skutki mogłyby być tragiczne.
100 osób wpłaciło 9 750
Potrzeba jeszcze: 25 930
27.3%
27.3%
1% Caritas Poznańska

Skład charytatywny


Woda Jordan

Logo-Poznań-Chrystus-i-my-1050-lat-pierwszego-biskupstwa-w-Polsce