19 maja 2017Caritas Archidiecezji Poznańskiej  |  Marek Misiek

zaprasza na

Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

w dniu 28 maja 2017 roku, na Ostrów Tumski w Poznaniu

Będzie nam miło, jeśli spędzą Państwo ten czas na Ostrowie Tumskim. Jest to doskonała okazja do rozrywki i spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, zabaw, konkursów i bezpłatnych badań, z których będzie można skorzystać. Dzieci pragniemy przede wszystkim zaprosić do skorzystania z dogoterapii i hipoterapii, wielu gier i zabaw o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, loterii fantowej, warsztatów teatralnych, wesołego miasteczka, zjeżdżalni, dmuchańców, paczek z niespodziankami i wielu, wielu innych atrakcji.

Zapraszamy do bezpłatnych odwiedzin Muzeum Archidiecezjalnego, krypty katedry i na groby królewskie. Zachęcamy Was także do skorzystania z darmowych badań profilaktycznych i laboratoryjnych jak np. mammografia.

Na miejscu będzie można kupić  gorący posiłek, kawę, herbatę, słodycze, napoje. Istnieje możliwość oddania krwi, jak i rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Główną atrakcją Festynu będzie koncert Arki Noego. Rozpocznie się on w ok. 17.00

plakat festyn-page-001

Program tego wydarzenia:

12:15 -  uroczysta Msza św. w Archikatedrze

13:00 – występ Orkiestry VIVAT!

13:40 - oficjalne rozpoczęcie Festynu (początek rozdawania paczek od sponsora Strategicznego)

Program na scenie:

Występ Olivii Wieczorek

Występ Teatrzyk Animacji

Rozstrzygnięcia konkursów: zdrowotnego - Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania oraz rysunkowego - Med-Polonii sp. z o.o.

Mały Inżynier – pokazy fizyczne i chemiczne

Występ zespołu folklorystycznego „Małe Szmotuły”

Finał Loterii Fantowej

Koncert Arki Noego (ok. 17.00-18:20)

Atrakcje dla dzieci na placu katedralnym i najbliższej okolicy oraz na górnym tarasie Warty:

Wesołe miasteczko!

Pokaz automobili

Pokazy Grupy Mały Inżynier- warsztaty dla młodego technika

Pokazy ratownictwa medycznego i zwiedzanie karetek

Pokazy straży pożarnej, wozy strażackie

Konkursy i zawody sportowe

Dmuchane zjeżdżalnie oraz ściana wspinaczkowa

Warsztaty teatralne dla dzieci, zabawy integracyjne

Akcjia „Kilometry Caritas”  - dofinansowanie wakacji dla dzieci z Rodzin zastępczych i Rodzinnych Domów Dziecka

Dla wszystkich uczestników koncertu przygotowaliliśmy dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych, porad (36 stoisk medycznych) w ramach „Festynu zdrowotnego”, zorganizowanego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

Przewidywany czas trwania festynu: od godz.13.00 do 19.00

Serdecznie zapraszamy! Nie może Cię zabraknąć!